Hurtownia motoryzacyjna | sklep samochodowy

Olsztyn

Regeneracja DPF Olsztyn

Flitry DPF, FAP/KAT odpowiadają za ograniczenie emisji szkodliwych substancji znajdujących się w spalinach samochodowych. Zapchany filtr cząsteczek stałych może być poważnym zagrożeniem dla całego układu. Jak rozpoznać, że nasz filtr nie działa prawidłowo? Do objawów wskazujących na nieprawidłową pracę filtra możemy zaliczyć czarny dym wydobywający się z układu wydechowego, słabsza moc silnika, większe zużycie paliwa, problemy z uruchomieniem pojazdu, zapach spalin wydobywający się z silnika.

Poszukujesz firmy, która wykona profesjonalne czyszczenie filtra DPF w Olsztynie? Zapraszamy do skorzystania z usług firmy Profi Automative. Czyszczenie i regenerację filtrów DPF/FAP wykonujemy nowoczesną metodą hydrodynamiczną.

Skontaktuj się z nami: +48 533 325 972

Czyszczenie DPF metodą Hydrodynamiczna

W przeszłości zużycie filtra DPF wiązało się z jego kosztowną wymianą. Dzisiaj można skorzystać z usługi bezpiecznej regeneracji czyli profesjonalnemu czyszczeniu filtra DPF, FAP/KAT. ProfiAutomotive oferuje możliwość regeneracji filtra DPF w Olsztynie.
Czyszczenie filtra DPF wykonywane jest metodą hydrodynamiczną, która charakteryzuje się wysoką skutecznością, sięgającą nawet do 98% przepustowości. Niemal wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone w czasie eksploatacji samochodu zostają usunięte. Regeneracja filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest bezpieczna zarówno dla filtra jak i dla środowiska.

Kto powinien skorzystać z czyszczenia filtra DPF?

Niedrożny filtr DPF/KAT to usterka, która może pojawić się w każdym samochodzie wyposażonym w filtr cząstek stałych. Należy mieć na uwadze, że zignorowanie pierwszych symptomów świadczących o jego zapchaniu może spowodować poważniejszy problem, którego naprawa będzie dużo droższa.

Objawy zapchanego filtra DPF

 • zapalona kontrolka filtra DPF,
 • słabsza praca silnika i mniejsze osiągi,
 • problemy silnika z utrzymaniem równych obrotów,
 • sygnalizowanie błędów przez komputer pokładowy,
 • częste uruchamianie się pasywnej regeneracji DPF,

Możliwość zapchania filtra cząsteczek stałych wzrasta podczas jazdy wyłącznie po mieście. Przerwane są wtedy procesy automatycznej regeneracji filtra. Ryzyko awarii zwiększają nadużywanie niskich obrotów, lekceważenie problemów z osprzętem silnika (w tym wtryskiwaczami czy turbosprężarką) oraz stosowanie przypadkowych olejów. Jeśli chcesz przywrócić filtrowi cząstek stałych odpowiednie właściwości, to oferta regeneracji filtra DPF  jest dla Ciebie. Obsługujemy Klientów z Olsztyna i okolic.

Jak wygląda regeneracja filtra DPF w Olsztynie?

Regeneracja DPF metodą hydrodynamiczną wykonywana jest za pomocą specjalistycznego urządzenia, wytwarzającego strumień wody skierowany bezpośrednio do wnętrza filtra. Woda, podawana impulsowo do filtra odrywa i wypłukuje zanieczyszczenia z wnętrza filtra.

Czyszczenie DPF za pomocą metody hydrodynamicznej jest bezpieczne dla powłoki katalitycznej filtra. Dodatkowym atutem jest możliwość oczyszczenia kanałów filtra z wszystkich cząstek sadzy, popiołu nagaru. Proces czyszczenia DPF trwa od 30 do 60 minut. Po wykonaniu regeneracji wykonywana jest diagnostyka DPF sprawdzająca stan techniczny filtra.

Regeneracja DPF metodą hydrodynamiczną jest:

 • bezinwazyjne – nie wymaga wycinania i rozcinania filtra,
 • skuteczne – wypłukuje również trudny do usunięcia popiół,
 • daje trwałe efekty,
 • jest w pełni legalne w przeciwieństwie do usunięcia filtra

Jak przebiega czyszczenia filtrów DPF dla klientów z Olsztyna?

Proces regeneracji filtra DPF rozpoczynamy od sprawdzenia stanu filtra i weryfikacji czy nie ma on uszkodzeń mechanicznych. Następnie Filtr DPF/FAP jest czyszczony przy użyciu specjalistycznego urządzenie z wykorzystaniem wody i środków czyszczących, w wyniku którego usuwana jest sadza, popiół i inne nieczystości. Po całkowitym osuszeniu filtra sprawdzana jest jego przepustowość.

Osoby zainteresowane czyszczeniem i regeneracją filtra DPF w Olsztynie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Czyszczenie i regeneracja filtra DPF - Olsztyn

Zapytaj o ofertę: +48 533 325 972

Czyszczenie i regeneracja DPF Olsztyn

Najczęściej zadawane pytania


Jaka jest skuteczność czyszczenia filtra DPF metodą hydrodynamiczną?

Regeneracja filtra DPF/FAP metodą hydrodynamiczną uważane jest za jedną z najbardziej efektywnych i optymalnych metod czyszczenia. Według producentów urządzeń do czyszczenia filtrów metodą hydrodynamiczną jej skuteczność sięga 98-99%. Oznacza to, że prawie wszystkie nagromadzone zanieczyszczenia w postaci sadzy, popiołu i innych związków zostaną usunięte z filtra. Zakładając, że w samochodzie nie występują problemy z silnikiem i szybszym zapchaniem filtra, to możemy przypuszczać, że FIltr DPF będzie działał prawidłowo przez dłuższy czas.

Ile kosztuje regeneracja DPF metodą hydrodynamiczną?

Koszt regeneracji DPF w Olsztynie,  wraz z montażem i demontażem filtra zamyka się w kwocie 500 - 800 zł. Cena czyszczenia filtra jest kilkukrotnie niższa niż jego wymiana na nowy, zachowując przy tym zbliżoną skuteczność.

Kto powinien skorzystać z czyszczenia filtra cząsteczek stałych?

Oferta czyszczenia i regeneracji filtra DPF w Olsztynie skierowana jest do właścicieli pojazdów z zapchanym filtrem DPF, FAP/KAT. Czyszczenie filtra pozwala przywrócić doskonałe parametry nawet silnie zapchanego sadzą i popiołami filtra. Usługa nie może być przeprowadzona w przypadku stwierdzenia uszkodzenie mechaniczne filtra. W takim przypadku konieczna będzie jego wymiana.

Jakie są zalety czyszczenia filtrów DPF?

Czyszczenie filtrów DPF metodą hydrodynamiczną ma wiele zalet. Do najważniejszych można zaliczyć:

 • przywrócenie parametrów filtra DPF, FAP/KAT,
 • trwałe efekty,
 • brak ryzyka uszkodzenia filtra i wkładu ceramicznego przez maszyny czyszczące,
 • bezpieczne dla środowiska,
 • metoda bezpieczna dla układu wydechowego i silnika,
 • dokładne oczyszczenie kanałów filtra zarówno z sadzy, popiołów, nagar i tlenku ceru.

Kiedy konieczna jest regeneracja DPF?

Do najpopularniejszych objawów świadczących o zapchaniu filtra DPF, FAP/KAT możemy zaliczyć:

 • pojawiająca się kontrolka DPF i wyświetlanie się błędów przez komputer pokładowy,
 • słabsze osiągi silnika,
 • wzrost średniego zużycia paliwa,
 • zwiększona ilość spalin wydobywająca się z układu wydechowego,

W przypadku pojawienia się któregokolwiek z objawów zachęcamy do skorzystania z oczyszczania i regeneracji DPF w Olsztynie.